İzmir Doğalgaz Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir Doğalgaz Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası işbirliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

 İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası işbirliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu. 1031 eserin katıldığı yarışmada 3 esere derece, 3 esere mansiyon verilirken, 34 eser ise sergilenmeye değer bulundu. Yarışma, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden İzmir fotoğraf dünyasının önemli isimlerinden Cengiz Özer Hoca’nın anısına ithaf edilmişti.

 “Sokalar ve Yaşam” konusuyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni İzmir Fotoğrafçılar Odası’nın gecesinde gerçekleştirildi. Törene, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Doğalgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir,  İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, çok sayıda oda üyesi ve yarışma jürisi katıldı.

Törende bir konuşma yapan Genel Müdür Yandımata, fotoğrafçılık sanatının hiçbir zaman önemini yitirmeyeceğini belirterek, “Şirket olarak 2012 yılından bu yana aralıksız olarak fotoğraf sanatını ve sanatkârlarını desteklemek üzere bu yarışmayı düzenliyoruz Türkiye çapında gerçekleştirdiğimiz yarışmamıza ülkemizin birçok kentinden çok sayıda katılım oldu. Jüri üyelerimiz 1031 eseri titizlikle inceleyerek değerlendirmesini yaptı. Yarışmaya katılan tüm fotoğrafların bizim için son derece değerli olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Katılımcılarımıza, jüri üyelerimize ve yarışma kuruluna katkıları için teşekkür ediyorum. Ayrıca, bizim için önemli bir kayıp olan sevgili hocamız Cengiz Özer’i buradan rahmet anıyorum” dedi.      

Yarışmanın her yıl daha da olgunlaştığına dikkat çeken Oda Başkanı Yavuz ise, “Fotoğraf severler başta olmak üzere çevremizden aldığımız tüm önerileri değerlendirerek yarışma şartnamemizde gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Önümüzdeki yıl teknolojiyi daha etkin kullanarak başvuruları dijital ortamda kabul etmeye çalışacağız. Birbirinden değerli eserleriyle yarışmamıza katılan tün fotoğraf severleri tebrik eder, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz sevgili Cengiz Özer Hocamızı tekrar saygıyla anarım” diye konuştu.

Törende yarışmanın birincisi Aykut Fırat’a 5.000 lira, ikinci Ali Irgat’a 2.500 lira, üçüncü Zehra Çöplü’ye 1.250 lira para ödülü verilirken, mansiyona hak kazanan Alpay Sönmez, Tolga Taçmahal ve Yusra Kıran 500’er lira ile ödüllendirildi. Törende ayrıca yarışma jürisinin sertifikaları teslim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright