Viessmann'dan 50 Milyon Euro'luk Yatırım

Viessmann
Viessmann yeni Ar-Ge Merkezine 50 Milyon Euro'luk yatırım.

 12 Nisan tarihinde Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel ve Hessen Eyaleti Ekonomi, Enerji, Ulaşım ve Kalkınma Bakanı Tarek Al-Wazir, Viessmann Grubu’nun Allendorf’daki yeni Ar-Ge Merkezi Technikum’un açılışını gerçekleştirmişlerdir. Uluslararası öncü ısıtma ve soğutma sistemleri üreticisi Viessmann’ın 50 Milyon Euro’luk bu yatırımı, disiplinler arası inovasyonların geliştirilmesinde bir yapı taşı niteliğinde olacaktır. 

“Ar-Ge Merkezimiz gelecekte enerji dönüşümü ve dijitalleşme alanındaki inovasyonlar için üretim merkezi olacaktır. Burada ürünün fikir aşamasından, seri üretime kadar tüm ürün geliştirme süreçlerinin iyileştirilmesine odaklanılacaktır.“ şeklinde konuşan Grup Başkanı Prof. Dr. Martin Viessmann yaptığı konuşmada, bir aile şirketi olan Viessmann’ın 100 yıllık tarihinde yaptığı en büyük yatırımlarından biri olan bu Ar-Ge merkezinde toplam 160 çalışanın prototipler üzerinden çok çeşitli testler yapacağını belirtmiştir.

Açılışta yaptığı konuşmada Viessmann’ın yenilikçi gücünü vurgulayan Başbakan Merkel, yeni Ar-Ge Merkezi’ni referans göstererek Prof. Dr. Viessmann’a „Bu yatırımla Ar-Ge çalışmalarını şirketinizde ne kadar önemli bir yerde konumlandırdığınızı göstermiş oldunuz.” demiştir. Dr. Merkel, Viessmann’ın 100. yıldönümü ve son 25 yıl içindeki globalleşme sürecine istinaden de duygularını „Küçük bir atölyede başlayan oluşum, bugün uluslararası bir gruba dönüşmüştür, bu noktada bize düşen 100 yıllık bu serüvene saygı duymaktır“ şeklinde ifade etti.

Alman Başbakan ayrıca her geçen gün daha önemli hale gelen dijitalleşme ve 4. sanayi devrimini de vurgulayarak, konuşmasına “Asıl heyecanlandırıcı olan, yepyeni bir tüketici deneyiminin kurulabilecek olmasıdır. Müşteri bireysel çözümler talep etmektedir ve bu ürünlerin Viessmann tarafından sunulduğuna emin olabilecektir“ şeklinde devam etti.

Hessen Eyaleti Ekonomi ve Enerji Bakanı Tarek Al-Wazir ise Viessmann’ın  yenilikçi şirket yapısını överek: „Isıtma sektöründeki verimlilik kavramı, Viessmann ürünlerince en yüksek seviyede karşılanmaktadır. Şirket ayrıca üretim sürecinde de enerji verimliği sağlamakta ve birçok yüksekokulla işbirliği yapmaktadır. Viessmann, Hessen Eyaleti için çok önemli bir ekonomik değerdir ve bu merkez ile önemini daha da arttırmaktadı” dedi.


Viessmann Isıtma Bölümü CEO’su Dr. Klaus-Peter Kegel merkezin ana fikrini “Technikum’un yapım aşamasında tüm birimlerin başarılı ve yenilikçi bir üretim hedeflenerek konumlandığı bir yerleşim planı tasarlanmıştır. Bu birimler Ar-Ge’nin yanı sıra ürün yönetimi, kalite yönetimi, üretim tekniği, software geliştirme ve seri üretim birimleri olarak örneklendirilebilir.” şeklinde özetlemiştir.

 

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright