Rusya Enerji Bakanı Novak: Türk işadamlarıyla işbirliği yapmak istiyoruz

Rusya Enerji Bakanı Novak: Türk işadamlarıyla işbirliği yapmak istiyoruz
Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, enerji ana temasıyla düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı çerçevesinde Türk işadamlarıyla işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

Enerji ana temasıyla düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın resmi açılış töreni öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan  Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak, yılın ilk yarısında Türk-Rus ticaret hacminin yüzde 28 oranında arttığını belirterek, Türk işadamlarıyla işbirliği yapmak istediklerini kaydetti.

Novak, "Türkiye-Rusya'nın çok önemli bir ortağıdır. Bu yılın ilk yarısında ticaret hacmimiz yüzde 28 oranında arttı. İş konseyleri anlamında önemli çalışmalar yapılıyor. Bu fuar, iş çevrelerinin temaslarını geliştirmeleri açısından çok önemli bir platform. Aynı zamanda Rusya Federasyonu'na partner ülke statüsü verildiği için de çok teşekkür ediyoruz. Biz bu fuara, çoğunluğunu iş dünyasının temsilcilerinin oluşturduğu 300 kişinin üzerinde bir heyetle katılıyoruz. Tataristan heyeti de birçok üyeyle burada yer alıyor. Rusya 1000 m² üzerinde bir alanda önemli kuruluşlarıyla temsil ediliyor. Herkesi Rusya pavyonunu ziyaret etmeye bekliyoruz. Birçok şirketin temsilcileriyle buraya geldik. Türk işadamlarıyla işbirliği yapmak istiyoruz. 86. İEF'nin verimli geçmesini, somut sonuçlar elde edilmesini diliyorum" dedi.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright