EPDK Çinigaz İçin Harekete Geçti

EPDK Çinigaz İçin Harekete Geçti
Kütahya'da bulunan dağıtım şirketi Çinigaz'ın abonelerine kısa mesaj yoluyla yaptığı bilgilendirme sonrasında oluşan mağduriyet üzerine EPDK harekete geçti. Kütahya'da vatandaşları mağdur ettiği iddia edilen Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Şirketi hakkında soruşturma başlatıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Kütahya’da faaliyet göstermekte olan dağıtım şirketi Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Çinigaz) tarafından Kütahya’da ikamet etmekte olan çok sayıda vatandaşa “Aboneliğinize ait borcunuzdan dolayı doğalgazınız kesileceğinden lütfen Çinigaz’a müracaat ediniz. Ödeme yaptıysanız lütfen bu mesajı dikkate almayınız” şeklinde kısa mesaj ile bilgilendirme yapıldığını, abonelerin ise bu durum üzerine Çinigaz’a başvuruda bulunduğunu  belirledi.

EPDK, Çinigaz tarafından gerçekleştirilen ve mevzuat hükümlerine aykırı olduğu mütalaa edilen iş ve eylemlerin doğalgaz piyasası ilgili mevzuat hükümlerinin ihlali kapsamında incelenmesi kapsamında soruşturma başlattı. Çinigaz tarafından tüketicileri mağdur edecek şekilde bir bildirim yapılması mevzuat hükümlerine aykırılık olarak değerlendirildi. Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz “ EPDK’nın gözü 24 saat sektörün üzerinde. Hiçbir şirketin ciddiyetten uzak, lakayt davranmaya ve vatandaşı tedirgin edecek mesajlar gönderip onları mağdur etmeye hakkı yok. 81 ilimizdeki vatandaşlarımıza doğalgaz konforunu ulaştırmak için çok çalıştık. Hiçbir şirket vatandaşımızın doğal gaz konforunu sıkıntıya dönüştürecek adım atamaz. Kimsenin vatandaşımızı mağdur edecek hata yapma lüksü yok. Soruşturmayı açtık ve gereken neyse yapacağız. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Umarım bu olaydan bütün sektörümüz gereken dersi çıkartır” dedi.

  • Tatlısu Mah. Arif Ay Sk. 36/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
ODAKLIMEDYA