Bulgaristan TürkAkım Projesinin İhale Çalışmalarını Geçici Olarak Durdurdu

Bulgaristan TürkAkım Projesinin İhale Çalışmalarını Geçici Olarak Durdurdu
Bulgaristan, TürkAkım için gerekli malzeme ve ekipman ikmali ve tasarıma yönelik ihale çalışmalarını geçici olarak durdurdu. Bu kararın boru hattı yapım çalışmalarını geciktireceği tahmin ediliyor.

Bulgaristan devlet doğalgaz dağıtım operatörü Bulgartransgaz, TürkAkım projesinin Bulgaristan’dan geçecek 484 km'lik bölümü ile ilgili ihale çalışmalarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Bulgartransgaz, yaptığı basın açıklamasında ihale çalışmalarının, Bulgaristan Rekabeti Koruma Komisyonu’na, Atomenergoremont isimli şirketten gelen itiraz dilekçesi nedeniyle durdurulduğunu bildirdi.

Durdurulan çalışmaların Bulgaristan-Sırbistan sınırından geçen ana doğalgaz boru hattına paralel olan Bulgartransgaz’a ait doğalgaz iletim altyapısının genişletilmesine yönelik gerekli malzeme ve ekipmanın ikmali, yatırım tasarımı, ayrıntılı tasarım süreci ve projenin inşasıyla ilgili ihale çalışmalarına ait olduğu bildiriliyor.

Atomenergoremont şirketinin girişimlerinin boru hattı yapım çalışmalarını geciktireceği tahmin ediliyor. Yaklaşık toplam 1,5 milyar euro değerinde bulunan proje için çalışmaların 1 Ocak 2020 tarihinde tamamlanması öngörülüyordu.

  • Tatlısu Mah. Arif Ay Sk. 36/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
ODAKLIMEDYA