DMS Büyümesini 2017 Yılında da Sürdürecek

DMS Büyümesini 2017 Yılında da Sürdürecek
"Ürünlerimizi seçerken en önem verdiğimiz konu kullanılacak iş için en uygun ürün olması"

DMS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Tunçtan ile DMS’yi konuştuk. DMS’nin başta doğal gaz sektörü olmak üzere diğer enerji sektörlerinin ve yan sektörlerin yüksek teknoloji gerektiren ihtiyaçlarını karşılayacak makine, ekipman ve malzemelerini en güvenilir kaynaklardan ithal ederek ülkemiz piyasasına sunduklarını belirten Tunçtan, “Ürünlerimiz kalite önceliği ile sektörün ihtiyaçlarına cevap olması düşüncesiyle son derece titiz bir araştırma sonucu seçiyoruz” diyor.

DMS’nin sektörde ki yolcuğundan bahseder misiniz? Sektöre sunduğunuz hizmetler nelerdir?

DMS başta doğal gaz sektörü olmak üzere diğer enerji sektörlerinin ve yan sektörlerin yüksek teknoloji gerektiren ihtiyaçlarını karşılayacak makine, ekipman ve malzemelerini en güvenilir kaynaklardan ithal eder ve ülkemiz piyasasına sunar

Ayrıca çok önemsediğimiz satış sonrası hizmeti sunuyoruz. Teknik elemanlarımız üreticilerimizin mühendisleri tarafından eğitilerek cihazların bakım onarımını en iyi şekilde kendi yerimizde yapıyoruz.

Bazı ithal markalar ufak tamir ve programlamalar için dahi yurt dışına gönderilmesini isterken Sensit bakım onarım işlerini tam donanımlı bir teknik servis olarak yürütebilmemiz için tüm teknik bilgi ve donanım desteğini bize sağladı. 

Ürün gamınızdan bahseder misiniz?

Biz ithalatçı bir firmayız. Ülkemizde maalesef üretilemeyen ancak sektörün elzem ihtiyacı olan ürünleri yurt dışından ithal ediyoruz veya yine yurt dışında teknoloji işbirliğine giderek kendi markamızla ürettiriyoruz. Piyasadaki haklı veya haksız olarak haklarındaki olumsuz düşüncelerden etkilendik ve uzakdoğu mallarına tamamen uzak durduk.

 Ürünlerimiz kalite önceliği ile sektörün ihtiyaçlarına cevap olması düşüncesiyle son derece titiz bir araştırma sonucu seçildi. Gelip geçici markalar yerine güvenilir, sürdürülebilir bir teknoloji arayışı içinde gelişen ancak kalıcı bir marka olmaya önem veren üreticilerle çalışıyoruz. Gaz dedektörleri temini bizim yirmi yıldan fazla bir zamandır aynı firmayla sürdürdüğümüz işimiz .Bu konuda ABD nin   en iyi markası, dünyanın en iyi markaları arasında olan Sensit Technologies firmasıyla çalışıyoruz. Çok iyi bir işbirliğimiz var. Cihazları Türkçe menülü olarak ülkemizin doğalgaz sektörünün ihtiyaçlarına uygun olarak ürettirdik. Nitekim Sensit gaz kaçağını tespit ve gaz analiz dedektörleri ülkemizde sektörümüzün en çok aranan güvenilir markası oldu. Temiz ve  güvenli enerji temini için uğraş veren işletmeler servis hatlarının Sensit marka gaz dedektörleri ile düzenli bir şekilde denetliyor.

Boru hatlarında zaman zaman ortya çıkan tamirler konusunda son zamanlarda gelişmiş ülkelerde kullanılan ve çok başarılı olan kompozit tamir kitlerini ülkemize getirdik. Üretici firmayla işbirliğine giderek STRONG markasıyla ürettirdik.

PE hatlarda meydana gelebilecek hasar durumlarında işletmelerin acil müdahale ederek gazı kesmelerine imkan verecek boru boğma aparatlarını STOOLS markasıyla yurt dışında bu alanda son teknoloji ile çalışan bir firmaya ürettirdik. Gördükleri işlevi göz önünde bulundurarak biz bu ürünleri mobil vana olarak adlandırıyoruz. Maalesef bu alandaki ithalat rejimininin basit kelepçe ve mengenelerle aynı yaklaşımla uyguladığı %25 extra vergi belimizi büküyor. Yerli üretimin desteklenmeye çalışıldığını anlıyoruz ancak bu ürünler özel bir teknoloji gerektirdiğinden maalesef bu alandaki yerli üretim ürünler doğalgaz boru hatlarındaki müdahalelerde büyük risk oluşturuyor.

Yine hatların sızdırmazlığı sabun köpüğü veya ilkel manometrelerle yapılırken biz Ingiltereden dijital manometreler ithal ederek kullanıcılara sıfır hatasız ölçüm yapma imkanı sağladık. 

Sektördeki firmalar niçin size tercih ediyor. DMS’yi farklı kılan özellikleri nelerdir?

Biz kaliteye ve müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Ayrıca ürün kullanıcı pratiklerine uygun kolay anlaşılır olmalı ve satış sonrası hizmeti sağlamada engeller olmamalı. Bir ürünü değerlendirirken hem ucuz hem de bu da aynı işi görür düşüncesiyle bakmıyoruz. Bizim ürünümüz kullanılacağı iş için en iyisi olmalı.

Rekabet gücünüzü ve pazar payınızı artırmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Kalitede çitayı yüksek tutarken fiyatlarda dövize bağlı yükselişleri müşterilerimize yansıtmamaya çabalıyoruz. Satışlarımızı artırmak için tanıtım çalışmalarımıza hız verdik. Yurt genelinde 80 ilde müşterilerimizi ziyaret ederek ürünlerimizi tanıttık. Kullanıcılara eğitimler verdik. Müşterilerimizin görüşlerini aldık. İhtiyaçlarını dinledik. 

Bugüne kadar sektöre sunduğunuz ilkler nelerdir? Önümüzdeki dönemde pazara sunacağınız yeni ürünler var mı? 

Her zaman en iyiyi bulup sunmak için azami çaba gösterdik. En son ülkemizdeki boru hatlarının hava araçları ile lazerli cihazlar kullanarak gaz kaçağı bakımından muayenesini yapmak için üzerinde çalıştığımız projede gurur verici sonuçlar aldık. İsviçreli firmayla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada bilhassa doğalgaz boru hatlarının yer üstü araçlarla ulaşılması güç bölümleri de dahil edilerek beş gün gibi çok kısa bir sürede 1200 km lik hattın gaz kaçağı durumunu tespit ettik. Bu metot ülkemizde ilk defa bizim işbirliğimizle uygulandı. 

2016 yılı hedeflerinize ne ölçüde ulaştınız? 2017 yılı beklenti ve hedefleriniz nelerdir? 

Piyasaları etkileyen genel faktörlerden biz de etkilendik. Bizde tanıtım ve eğitim konularına daha çok zaman ayırdık. 2017 yılı için piyasaların daha iyi olacağını ümit etmek istiyoruz. 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Doğalgazın abonelere güvenli bir şekilde ulaşması ve gündelik hayatımızda doğalgaza bağlı can ve mal güvenliği ile ilgili sorunları yaşamamamız için işletmeler açısından ciddi ve bilgiye dayanan bir yatırım gerektirir. Doğru araç ve gerece yatırım yapılması sorunları çözmemize ve doğalgazı doğru bir şekilde idare etmemize yardımcı olur. Biz konuyu her zaman bu açıdan ele aldık. Doğru yöntemi, doğru cihazı bulup sunmayı hedefledik. Müşteriye daha cazip gelecek diye ucuz ancak tam verim alınmayacak ürünler yerine kullanıcının yaptığı işi güvenle yapabileceği cihaz ve donanımlara yöneldik. Doğal gazda işi şansa bırakamayız. Tasarruf etmeye çalışılan maddi değerler daha büyük maddi hasarlara ve hele hele cana mal olmasını kimse arzu etmez. Bu yüzden doğru ekipman seçimi çok önemli.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright