Yeni Nesil Dijital Proje Onay Sistemi ile işlemler artık daha kolay

Yeni Nesil Dijital Proje Onay Sistemi ile işlemler artık daha kolay
"Webcad; iş süreçlerinde beklemeleri ortadan kaldırarak işlerin daha hızlı ve hatasız olarak yapılmasına olanak sağlanmaktadır."

Webcad, Teknoliva Bilişim Sistemleri’nden Ümit Yılmaz Yıldırım ile Yeni Nesil Dijital Proje Onay Sistemini konuştuk. Tasarım ve onay işlemlerinin tek bir noktadan takip edildiği bu sistemin doğal gaz sektörüne sunduğu hizmetlerle ilgili sorularımızı yanıtlayan Yıldırım, 2017 hedefleri ve WEBCAD dünyası hakkında bilgi verdi.

Kısaca kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

90’lı yılların sonuna doğru iş hayatında profesyonel olarak çalışmaya başladım, 2000 li yılların hemen başında da teknoloji girişim şirketleri kurucu hissedarı olarak çok genç yaşlarda yöneticilik görevlerini yürüttüm. Üretim, Perakende, Satış Noktası ve Ödeme sistemleri gibi alanlarda teknoloji/yazılım çözümleri geliştirirken bir fırsat olarak değerlendirdiğimiz Yeni Nesil Dijital Proje Onay Sistemini sektöre kazandırmak için Webcad 'de yer aldım

Dijital Proje Onay Süreçlerinde, hizmet kalitesinin arttırılması, müşteri memnuniyetinin üst düzeyde tutulması, alternatif sistemlerin hizmete alınması, rekabetin genişletilmesi ve kaynakların optimum kullanımı hedeflerine yönelik çalışmalar kapsamında sistemde aktif olarak kullanılmak istenen yazılımların İGDAŞ tarafından gerekli kontrol ve uygunlukları değerlendirilmektedir. Bu kapsamda gerekli kontrolleri başarı ile geçerek Kasım 2016 itibari ile Doğalgaz Sektörünün en büyük ve otorite kuruluşu olan İgdaş ile Çözüm ortaklığı sözleşmesini  imzaladık.

Nisan 2017’de İgdaş Sertifikalı Firmalarına gerçekleştirdiğimiz Lansman ile paydaşlarımızla ürünümüzü buluşturduk. Paydaşlarımıza sunduğumuz çözüm odaklı yaklaşımımızla müşteri memnuniyetini artırarak pazardaki yerimizi hergeçen gün güçlendirmekteyiz. Hızla artan proje sayılarımız, sisteme üye Sertifikalı firmalar ve kullanıcılarımızdan aldığımız olumlu geridönüşler, doğru yolda ilerlediğimizi bizlere gösteriyor.

WEBCAD genç ancak birikimli bir şirkettir. Ürün, 2 yıllık Ar-Ge çalışması sonrasında ortaya çıkmıştır. Yeni Nesil Dijital Proje Onay Sisteminde veriler bulut ortamında tutulmakta, bilgisayarlara program yüklemesi yapılmadan, en güncel haliyle web browser üzerinde çalışmaktadır. Bir çok ilki ve yüksek teknoloji içeren çözümümüzün tüm altyapısı mühendislerimiz tarafından bünyemizde geliştirilmiştir.

Doğal gaz sektörüne sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Webcad Yeni Nesil Proje Onay Sistemi; Paydaşlarımız için proje onay süreçlerinde kullanımı basit, ulaşımı kolay, tasarım ve onay işlemlerinin tek bir noktadan takip edildiği, çevre sistemlerden bilgilerin kısayollarla ulaşıldığı entegre sistem geliştirdik. Bu sayede işlemler, kullanıcı dostu tek bir arayüz üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır.

Webcad; iş süreçlerinde beklemeleri ortadan kaldırarak işlerin daha hızlı ve hatasız olarak yapılmasına olanak sağlanmaktadır.

 Firmalar sizi niçin tercih etmeli? Sizi farklı kılan özellikleriniz nelerdir? 

 • Sistemi kullanmak için üyelik ücreti yok; Dağıtım şirketi tarafından yetkilindirilen doğalgaz firmaları sisteme direk üye olabilirler webcad 'i kullanıma hemen başlayabilirler
 • Uygulama kurulumu yok; Tasarım işlemleri dahil tüm süreçleri web browser üzerinden kolayca yapılablmekte
 • Uygulmanın web üzerinden çalışması, verilerin bulut  üzerinde tutulması bir bilgisayara bağlı kalmaksızın sisteme her noktadan erişim sağlanmaktadır
 • Projlerin gönderimi esnasında gerekli e-imzanın yanında mobil imza ile de projeler imzalama yapabilme olanağı,
 • Tüm süreçler tek bir ekran üzerinden kolaylkla yönetilebildiği kullanıcı dostu arayüz
 • Sistem güncellemesine son; her zaman kullanıma hazır güncel sistem
 • Dongle kullanımı Yok
 • İşlerinizin Yoğunluk Haritası üzerinde gösterimi

Ülkemiz doğal gaz sektörünün geldiği noktayı değerlendirir misiniz?

Değişen mevzuatlar, standartlar ve teknolojik gelişmelere paralel olarak uygulama esaslarının değişmesi sebebi ile TS 7363 (Doğal Gaz-Bina İç Tesisatı Projelendirme Ve Uygulama Kuralları) Standardı ve teknik şartnamelerde de revizyon yapılması gerekliliği doğmuştur. TS 7363 standart revizyonu tamamlanarak Ocak.17 de uygulamaya geçmiştir. Bununla birlikte İGDAŞ;  iç tesisatların tasarımı, imalatı, işletmeye alınması ve işletilmesi süreçlerinde uyulması gereken kuralları belirleyen “Doğalgaz İç Tesisat Teknik Esasları”nı revize ederek 05.06.2017 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanmıştır. WEBCAD yeni standart ve teknik esaslara uygun olarak çalışan bir yazılımdır.

Firma olarak 2017 yılı ilk yarısında hedeflerinize ne ölçüde ulaştınız? 2017 yılı sonu hedef ve beklentileriniz nelerdir?

Öncelikli hedefimiz Çözüm ortaklığı yaptığımız İstanbul da paydaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Sonrasında çözümlerimizi sektörün diğer paydaşlarının kullanımına sunmaktır. Sistemin entegrasyonu ile birlikte yaygınlığımızı artırmak için pazarlama ve geliştirme faaliyetlerimizi devam etmektedir.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Teknolojinin çok hızlı gelişim gösterdiği günümüzde WEBCAD paydaşlarına her noktadan tüm verilere hızlı ve kolay erişim sağlayarak süreçler üzerinde katmadeğersiz zamanın ortadan kalkmasına olanak sağlamış, bunun sonucunda da süreçlerdeki verimliliği en üst seviyelere çıkarmıştır.

 • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
  info@odaklimedya.com
  0 216 527 32 62
copyright